Gençlerin hayalerindeki İstanbul 2023

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi bünyesinde faaliyet gösteren İstanbul Öğrenci Kulüpleri Platformu; 21 Nisan 2008'de "Ortak Artı Değer" sloganı ile gerçekleştirdiği açılışı itibari ile "Üniversitelerde Aktif Faaliyet Gösteren Öğrenci Kulüpleri" ile birlikte projeler gerçekleştirmeye ve projelere destek oluyor.

Ayrıca öğrenci kulüplerinin işlevselliğinin artmasına yönelik çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor.

Bunlardan birisi olan ve ilki 9-12 Ekim 2008 tarihleri arasında Kartepe'de gerçekleştirilen Organizasyonel Gelişim Kampının 2.si 27 Şubat - 1 Mart 2009 tarihleri arasında "Öğrenci Kulüpleri" ile birlikte Şile'de gerçekleştirilecek. Başvurular 23 Şubat günü saat 12 itibariyle sona erdi.

Organizasyonel Gelişim Kampında (Or-Ge Kamp Şubat'09) katılımcı kulüpler Vaka Analizi çalışmaları ile İstanbul'umuzu Cumhuriyetimizin 100.kuruluş yılı münasebetiyle 2023'e hazırlayacaklar. Cumhuriyetimizin 100.yılında nasıl bir İstanbul hayali kurulduğuna dair her alanda projelerin geliştirileceği ve fikirlerin tartışılacağı Vaka Analizleri etkinliğinde "İstanbul 2023" öğrenci kulüplerinin hayalleriyle süslenecek. Or-Ge Kamp Şubat'09 ayrıca çeşitli etkinlik ve programlar ile katılımcılar açısından çok verimli bir şekilde gerçekleştirilecek.

Katılımcılar, organizasyonla ilgili ayrıntılı bilgiyi www.platform-istanbul.com adresinden alabilecekler. Üniversitelerde faaliyet gösteren aktif "150" öğrenci kulübünün başkan düzeyinde katılımıyla ve de "100" kişilik Gençlik Meclisi ve Platform ekibinin katılımıyla gerçekleşecek..